Dzień Kundelka w Bibliotece / Filia nr 4 MBP

Dzień Kundelka w Bibliotece
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
27 października 2023 (piątek), godz. 18:00

Zapraszamy na tegoroczną odsłonę Dnia Kundelka w Bibliotece! Jak co roku wraz z Fundacją Fioletowy Pies przypominamy o tym, że nie trzeba kupować rasowego psa, żeby mieć najfajniejszego kolegę na świecie! I że wdzięczna suczka ze schroniska to najlepsza koleżanka pod słońcem.
Na świecie jest około miliarda psów, z czego trzy czwarte to mieszańce. I to właśnie one są najczęstszymi mieszkańcami schronisk dla bezdomnych zwierząt. A tymczasem to właśnie te „zwykłe kundle” są nosicielami najlepszych genów – rzadziej chorują, szybciej się uczą i żyją dłużej.
A zatem – zapraszamy wszystkich do biblioteki na Dzień Kundelka: zarówno tych z Was, którzy już mają towarzysza, jak i tych, którzy się za pieskiem dopiero rozglądają. Spotkacie się z przedstawicielkami Fundacji Fioletowy Pies, które opowiedzą o tym, jak mądrze opiekować się czworonogiem. Gwarantujemy, że wiele się tego wieczoru nauczycie! Będziecie mogli wziąć udział w dwóch panelach:
🐾 Zaczynamy WARSZTATAMI!
O 17:00 będziecie mogli wziąć udział w zajęciach, na których nauczycie się tworzyć maty węchowe dla psów.
UWAGA! NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Dzwońcie pod numer 512-370-509. Liczba miejsc ograniczona.
🐾 godz. 18:00 „Gdzie się włóczyć z psem” – spotkanie z Karoliną Solgą, która jest instruktorką psów oraz prowadzi bloga o wędrówkach z czworonogami pod nazwą „Włóczypies”. Jej ulubionym zajęciem są długie piesze eskapady z psami – wraz z nimi poznaje różne zakątki Opolszczyzny, Górnego i Dolnego Śląska oraz Pomorza.
Podczas spotkania dowiecie się, co jest ważne przy planowaniu wycieczki z psami, które trasy są atrakcyjne dla czworonogów oraz gdzie w okolicy znajdziecie miejsca psio-przyjazne 🙂
KAROLINA SOLGA – biolożka, instruktorka psów w szkole Kynokultura i prowadząca bloga „Włóczypies”. Prywatnie opiekunka czterech psów. Promuje ideę odpowiedzialnej i przemyślanej opieki nad tymi zwierzętami, opartej na zrozumieniu psich zachowań i potrzeb.

Przed, w trakcje i po spotkaniu będziecie mogli wziąć udział w kundelkowym kiermaszu lub wrzucić brzęczące monety do puszki – zebrane datki zostaną przeznaczone na potrzeby czworonożnych podopiecznych Fundacji Fioletowy Pies.
Czy będą pieski? Będą!
Czy można przyjść z pieskiem? Jeszcze jak!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/851759666585795