23/05/2017, godz. 10:00

Biblioteka Główna - Wypożyczalnia dla Dzieci (Pokój Bajek)

Dla dzieci

„Dziecięca Akademia. Na tropie słów” - quiz językowy i spotkanie z Katarzyną Kłosińską

„Dziecięca Akademia. Na tropie słów” – quiz językowy i spotkanie z Katarzyną Kłosińską w ramach projektu Mów po polsku 2!

23 maja 2017 (wtorek), godz. 10:00

Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek, ul. Minorytów 4

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na spotkanie z Katarzyną Kłosińską – językoznawcą i adiunktem w Instytucie Języka Polskiego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Katarzyna Kłosińska stale współpracuje z Programem III Polskiego Radia tworząc audycję „Co w mowie piszczy?”. Interesuje ją kultura języka polskiego, semantyka i leksykologia. Jest sekretarzem naukowym Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz przewodniczącą Rady Programowej Narodowego Centrum Kultury.

W ubiegłym roku nasz gość wydał książkę „Dziecięca Akademia. Na tropie słów”. Nawiązując do tej publikacji porozmawiamy o tym, skąd wzięły się nazwy dni tygodnia, miesięcy, świąt, uczuć, miast czy mebli. Znana językoznawczyni w sposób zabawny i odpowiedni dla dzieci objaśni słowa i słówka. Odbędzie się także quiz językowy, w którym będzie można zdobyć wyżej wymienioną książkę. Rzadko zastanawiamy się nad pochodzeniem wyrazów, a przecież to takie fascynujące!

(opracowano na postawie noty wydawniczej)

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.