Wczytuję mapę...

Droga na Wschód – spotkanie autorskie z Piotrem Kulczyną

Data i godzina wydarzenia
20/09/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Droga na Wschód – spotkanie autorskie z Piotrem Kulczyną

Droga na Wschód – spotkanie autorskie z Piotrem Kulczyną
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
20 września 2019 r. (piątek, godz. 18:00

wstęp wolny

Książka „Droga na Wschód” to autentyczna relacja Piotra Kulczyny, który wraz z synem wybrał się na swoisty podbój dalekiej Syberii i Mongolii, by w drodze powrotnej do Polski przemierzyć jeszcze wielokulturowy region Kaukazu. W sześć tygodni przejechali 30-letnią terenową toyotą ponad 21 tys. kilometrów. Jak na wytrawnych poszukiwaczy przygód przystało, w spartańskich warunkach i nierzadko zdani tylko na siebie, przeżyli i zobaczyli rzeczy, o których nie przeczyta się nawet w najlepszych przewodnikach. Wszak Syberia, Mongolia i Kaukaz mienią się nie tylko egzotyką Wschodu, ale też wciąż wieloma miejscami, do których cywilizacja Zachodu jeszcze nie dotarła.

Książka powstała na podstawie zapisków prowadzonych podczas wędrówki, kiedy podróżnicy mogli polegać tylko na sobie i swoim wysłużonym aucie. Ten długi rajd przez serce Azji owocował w niezwykłe spotkania i nieziemskie wrażenia – nie do osiągnięcia w ramach zwykłej wycieczki.


PIOTR KULCZYNA – leśnik, pasjonat historii, podróżnik, kolekcjoner. Miłośnik jeździectwa i off roadu. Autor książek przewodników i książek podróżniczych: „Podróże na 4 koła. Ukraina bez przewodnika”, „Od Inflant po Kaukaz”, „Konno przez Polskę” oraz „Droga na Wschód”.