„(Do)wolność czytania” – premiera spotu

08/05/2018, godz. 12:00

Dla wszystkich

„(Do)wolność czytania” - premiera spotu

Kampania społeczno-edukacyjna „(Do)wolność czytania” to inicjatywa bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu. Hasło tegorocznego 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 było impulsem do powstania kampanii o tym samym tytule.

Ideą kampanii jest zachęcanie do czytania, dzielenia się książkami oraz korzystania z innych form czytelnictwa. Opolskie środowisko ludzi kultury, sztuki, sportu, mieszkańcy Opola oraz bibliotekarze zachęcają społeczeństwo do częstszego sięgania po książkę w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do odwiedzania biblioteki. „(Do)wolność czytania” to także rozwój umysłowy, kulturalny, daje nieograniczone możliwości.

Głównym punktem kampanii jest spot filmowy, który zrealizowano we wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. W nagraniu wystąpili między innymi: Igor Przebindowski, Krystyna Słodczyk, Dominika Gorgosz, Agnieszka Zientarska, Karolina Gorzkowska, Anna Dydzik, Piotr Jurkowski, Magdalena Warakomska, Sandra Murzicz, Gajana Galstjan, Kazimierz Mazur, Łukasz Szuba, Malwina Ratajczak, Sabina Sago.

Zapraszamy na premierę spotu
8 maja 2018 / godz. 12:00