Dni Opola 2016 w MBP

Kiermasz książek używanych

Plac przed MBP, ul. Minorytów 4

• 22 kwietnia 2016 (piątek), godz. 15:00-18:00

Zabawy z czterech stron świata: Hawaje, Ameryka – w wiosce indiańskiej, Meksyk – kolebka kukurydzy, Chiny

Plac przed MBP, ul. Minorytów 4

Na Placu Wolności stworzymy cztery stanowiska, a każde z nich będzie dedykowane innej stronie świata. Przybliżymy dzieciom odległe krainy, weźmiemy udział w zabawach zręcznościowych, wykonamy prace plastyczne, poczytamy książki, poznamy muzykę i podstawowe zwroty językowe charakterystyczne dla wybranych zakątków świata. Dzieci wykonają meksykańskie sombrera, indiańskie pióropusze, hawajskie naszyjniki z kwiatów i nakrycia głów charakterystyczne dla mieszkańców Chin.

• 22 kwietnia 2016 (piątek), godz. 17:00

Czy Opole nadal skrywa przed nami tajemnice?

Spotkanie z dr. Maciejem Borkowskim

Prowadzenie: Artur Janowski

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

W ramach Dni Opola i z myślą o przyszłorocznych obchodach 800-lecia Urząd Miasta Opola zaprasza na odkrywanie tajemnic naszego miasta. Maciej Borkowski opowie m.in. o znikających pomnikach, których już nie ma i Zepellinie, który pojawił się nad Opolem. Najciekawszym wydarzeniem spotkania będzie prezentacja Kronik Miejskich, które spoczywają w ratuszowych sejfach, skrywając kolejne tajemnice. W tym dniu rozpocznie się także akcja zbierania pamiątek pn. „Twoja pamiątka, nasza historia”.

• 23 kwietnia 2016 (sobota), godz. 12:00

Sobota z mamą i tatą – Biblioteczne Safari czyli podróże w nieznane krainy

Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek, ul. Minorytów 4

Najmłodsi czytelnicy będą mogli poznać ciekawe zwierzęta i wysłuchać fantastycznych opowieści z książek podróżniczych. Po głośnym czytaniu dzieci wraz z rodzicami wykonają prace plastyczne czyli różne zwierzaki z czterech stron świata.

• 23 kwietnia 2016 (sobota), godz. 12:00-17:00

Strefa Gier Planszowych

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Dorosłych i dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy przy grach planszowych, dostępnych na co dzień w Wypożyczalni dla Dzieci. Uczestnicy będą mieli okazję zagrać w wiele ciekawych gier podróżniczych oraz związanych ze zwierzętami, np. „Fauna”, „Fauna Junior”, „Hej, to moja ryba”, „Jurasik”, „Karaluszek Kłamczuszek”, „Łap zwierzaki”, „Mondo”. Bibliotekarze wyjaśnią zasady poszczególnych gier.

• 23 kwietnia 2016 (sobota), godz. 12:00-17:00

Kiermasz książek używanych

Hol  MBP, ul. Minorytów 4

Pełen program Dni Opola 2016 znajdą Państwo tutaj.