Wczytuję mapę...

Dlaczego należy pamiętać o Kresach – spotkanie z Eugeniuszem Gosiewskim

Data i godzina wydarzenia
08/03/2018, godz. 17:30

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Dlaczego należy pamiętać o Kresach - spotkanie z Eugeniuszem Gosiewskim

Dlaczego należy pamiętać o Kresach – spotkanie z Eugeniuszem Gosiewskim
8 marca 2018 (czwartek), godz. 17:30
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

Czym jest Ojczyzna? To groby i pamięć…, wielkie dziedzictwo jakim jest kulturalny dorobek minionych pokoleń Polaków. Wielu z naszych rodaków mieszka poza obszarem naszego państwa na terenach niegdyś leżących w granicach II Rzeczypospolitej. Pamięć o poległych bohaterach, którzy oddawali życie w obronie ojczyzny podczas walk o granice w latach 1918-1921 oraz w trakcie trwania II wojny światowej, ale również po jej zakończeniu powinna być naszym obowiązkiem. Dbajmy i wspierajmy żyjących jeszcze rodaków – świadków tych wydarzeń z przeszłości.

Na kresach można odnaleźć duszę i zanurzyć serce doszukując się źródeł swojej narodowej tożsamości. Są one również wielkim zobowiązaniem i powinny być bliższe szczególnie nam –  opolanom, których korzenie rodzinne często powiązane są z utraconą ziemią ojczystą.

Na spotkaniu będzie można posłuchać o działalności Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN, które aktywnie działa na rzecz kultywowania pamięci, jak również udziela pomocy materialnej Polakom mieszkającym w takich krajach jak Litwa, Białoruś czy Ukraina.

http://www.odraniemen.org/

http://www.rodacybohaterom.pl/