devaSTATION – wernisaż wystawy

devaSTATION – wernisaż wystawy

4 lutego 2019 (poniedziałek), godz. 18:00
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 28 lutego 2019 r.

Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Jest subiektywnym komentarzem artystycznym do problemów związanych z dewastacją środowiska naturalnego oraz co za tym idzie, ochroną środowiska i pracą nad zwiększeniem świadomości społeczeństw w tej materii. Autorzy prac to twórcy z Kolonii oraz Katowic, po jedenastu z każdego z miast. Już sam tytuł nawiązuje do podróży, do stacji. To kolejne etapy naszego życia, ściśle związane z ziemią – naszą planetą. Jednostka ludzka jest jedynie cząstką całości tzw. ekosystemu, która bez sprzyjających warunków, nie będzie miała możliwości egzystencji. Pretekstem do wystawy stał się Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach w grudniu 2018 roku. Ciekawostką jest udział syna noblisty w dziedzinie literatury – René Bölla.