Czas na kolor – wystawa malarstwa Anny Aleksandrowicz-Kwiatkowskiej

Czas na kolor – wystawa malarstwa Anny Aleksandrowicz-Kwiatkowskiej

Filia nr 17 MBP ul. Skautów Op. 10

Wystawę można oglądać od 1 do 30 września 2023

Anna Aleksandrowicz-Kwiatkowska: pedagog, obecnie na emeryturze. Swoje zainteresowania artystyczne rozwija i doskonali od 2013 r. biorąc udział w warsztatach plastycznych dla dorosłych w Spółdzielczym Domu Kultury „9” w Opolu, a obecnie również on-line w krakowskiej szkole rysunku i malarstwa „OKO”. Pierwsze prace prezentowała w 2014 r. na Tułowickiej Jesieni Artystycznej i Dobrzeńskim Saloniku Jesiennym. Wielokrotnie brała udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach w SDK „9” w Opolu.

Malowanie przy sztalugach pozwala autorce oderwać się od rzeczywistości, daje radość życia, pobudza do kreatywności. W swoich pracach pokazuje nastroje, emocje, ulotność chwili. Czasem też fotografuje, co bywa zalążkiem pomysłu na nowy obraz. Na wystawie prezentowane są prace malowane pastelami i akrylami. W ostatnich miesiącach zafascynowały ją formy abstrakcyjne, czego wyrazem jest cykl prac eksponowanych na wystawie.