Cymelium – wystawa Olgi Shylenko

13 kwietnia 2018 (piątek), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać od 26 marca do 17 kwietnia 2018

Cymelium jest dwuznacznym tytułem, który dobrze wpisuje się w tematykę prezentowanych prac. Samo słowo oznacza najstarsze i najrzadsze obiekty biblioteczne, posiadające własną historię, zawierające autograf lub odręczne notatki autora. W przypadku prac autorki nawiązuje to do tytułu zaprezentowanych na wystawie – dwunastu „Nowelek” – niewielkiego rozmiaru ręcznie zrobionych wycinanek. Jest to seria, która powstała w ostatnich latach składająca się z ponad 40 pojedynczych prac. Na wystawie przedstawiono wybrane dzieła. Przestrzeń została wzbogacona i dodano jej klimatu za pomocą specjalnie przygotowanych obiektów świetlnych zrobionych odręcznie za pomocą długopisu 3D. Tworzy to razem tajemniczą i bogatą atmosferę.

Olga Shylenko – artystka urodzona w Kijowie. Studiowała w Ukrainie, Polsce i Włoszech. Dyplom z ceramiki artystycznej w Kijowie i Projektowania Graficznego w Opolu. Interesuje się sztuką ludową i klasyczną, co widać w jej twórczości – ludowe metody odtwarza we współczesnych materiałach i nowych technologiach. Na co dzień prowadzi warsztaty ceramiczne w Opolu.