Cykl Muzyczny: Gadające głowy. Nowojorska awangarda rocka

18/10/2017, godz. 17:30

Cykl Muzyczny: Gadające głowy. Nowojorska awangarda rocka

18 października 2017 (środa)
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Zapraszamy Was na fascynującą wycieczkę po muzycznym pejzażu Stanów Zjednoczonych! Podczas cyklu spotkań dowiecie się o wielu postaciach z historii amerykańskiej muzyki i zanurzycie się w ich twórczości.

Tematem najbliższej prezentacji będzie nowojorska awangarda rocka!

Mówi się, że Wielka Brytania jest światowym muzycznym imperium.  Jest w tym sporo prawdy, ale po latach władzy absolutnej, na świecie pojawia się nowe muzyczne centrum – Nowy Jork. Tworzący tam między innymi Patti Smith, Lou Reed czy David Byrne, choć uprawiają muzykę rockową, diametralnie różnią się od swoich poprzedników z lat 60.

Marek Szubryt – opolanin, zawodowo zajmuje się szeroko pojętą kulturą oraz muzyką, na co dzień pracownik Narodowego Centrum Polskiej Piosenki oraz redaktor naczelny Muzycznego Informatora Culturalnego – MIC. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Także prywatnie jedną z jego pasji jest muzyka, zarówno w teorii jak i w praktyce.