Cykl Muzyczny: Amerykański folk + koncert The Roadhouse

Cykl Muzyczny: Amerykański folk + koncert The Roadhouse

26 września 2017 (wtorek), godz. 17.30
Sala Konferencyjna MBP

Zapraszamy Was na fascynującą wycieczkę po muzycznym pejzażu Stanów Zjednoczonych! Podczas cyklu spotkań dowiecie się o wielu postaciach z historii amerykańskiej muzyki i zanurzycie się w ich twórczości.

Tematem najbliższej prezentacji będzie:

Folk amerykański i muzyka korzeni USA. O tym, że Bob Dylan i Johny Cash nie byli pierwsi, a Jack White, The Black Keys czy Nas czerpią garściami z twórczości m.in. takich artystów jak Lead Belly, Woody Guthrie oraz Pete Seeger.

Naszym przewodnikiem po świecie muzyki będzie Marek Szubryt.

Uwaga! Koncert zespołu The Roadhouse!

Po prezentacji czeka na Was dodatkowa atrakcja! Koncert zagra poznański duet The Roadhouse, w swojej twórczości inspirujący się amerykańskim folkiem, country, bluegrass, bluesem i gospel.

Marek Szubryt – opolanin, zawodowo zajmuje się szeroko pojętą kulturą oraz muzyką, na co dzień pracownik Narodowego Centrum Polskiej Piosenki oraz redaktor naczelny Muzycznego Informatora Culturalnego – MIC. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Także prywatnie jedną z jego pasji jest muzyka, zarówno w teorii jak i w praktyce.