Wczytuję mapę...

„Crème de la Kreml” – spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem

Data i godzina wydarzenia
21/04/2016, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

"Crème de la Kreml" - spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem

CRÈME DE LA KREML

172 opowieści o Rosji

Trzy lata po bestsellerowym „Gogolu w czasach Google’a” Wacław Radziwinowicz zaprasza na kolejną fascynującą podróż po bezkresie rosyjskiej duszy.

 

Co robi rosyjski spadochroniarz, gdy szczęśliwie wyląduje na polu bitwy? Chwyta za kałacha i rusza w bój? Ależ skąd. On sika. Dlaczego? Czytając tę książkę, dowiesz się nie tylko tego. Zrozumiesz, dlaczego Rosja jest jedynym krajem na świecie, który nigdy nie palił kotów na stosach za „diabelstwo” i w którym przejeżdża się na czerwonym świetle, a na zielonym stoi. No i jedynym, w którym duchowni święcą wodę w wodociągach, a Gerard Depardieu jest w stanie zostać abstynentem.

 

Wacek to legenda Moskwy, nasz dobry duch oddelegowany do nas z Polski. Świetnie potrafi oddać naszą trudną do zrozumienia rzeczywistość, najpierw przepuszczając ją przez swoje serce i umysł. Nie ma w nim ani rusofobii, ani rusofilii; nie ma propagandowej „aktualności” ani zapleśniałych mitologicznych klisz. . Chcecie poznać prawdziwą Rosję? Czytajcie Wacka!

Dmitrij Muratow i Andriej Lipskij, „Nowaja Gazieta”

 

Wacław Radziwinowicz

jeden z najlepszych znawców rosyjskiej duszy i polityki, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie, wydalony z Rosji w grudniu 2015 r., opisuje współczesnych Rosjan z talentem i wnikliwością godną Gogola, Tołstoja i Sołżenicyna.