Co u mnie słychać – spotkanie z Jackiem Podsiadłą

14 maja 2019 (wtorek), godz. 18:00
Mediateka MBP (II piętro), ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Zapraszam do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie pod nazwą „Co u mnie słychać”. Nie tylko pochwalę się, czego słucham ostatnio, jakich dźwięków nasłuchuję, gdzie podsłuchuję i kogo nagrywam, ale też pokażę, jak to się może odbić w poezji. Przyjrzymy się literackim zapisom dźwięku z czasów, kiedy nie było jeszcze gramofonów ani magnetofonów. Wspólnie posłuchamy kawałków nagrań i obejrzymy fragmenty filmów, żeby porozmawiać o wadach i zaletach różnych sposobów prezentacji prozy i poezji, tych najbardziej nobliwych i tych najnowocześniejszych. Może się nawet pokłócimy, co dla literatury ważniejsze: obraz czy dźwięk.

– Jacek Podsiadło

Jacek Podsiadło (ur. 1964) – poeta, prozaik, tłumacz, felietonista. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Czesława Miłosza (2000), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) za całokształt twórczości.