Cienie – spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

23 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej. Na ten dzień przypadają rocznice urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov… Nie dziwi zatem fakt, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu włącza się w obchody tego święta i zaprasza wszystkich miłośników książek (zwłaszcza kryminałów) na spotkanie z pisarzem i dziennikarzem – Wojciechem Chmielarzem. Autor opowie o swojej najnowszej książce Cienie, w której znany z wcześniejszych powieści komisarz Jakub Mortka powraca, by rozwikłać kolejne tajemnicze zabójstwo.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia.