Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata – spotkanie z Tomaszem Michniewiczem

09/11/2018, godz. 18:00

16. Opolska Jesień Literacka

Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata
Spotkanie z Tomaszem Michniewiczem
Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
9 listopada (piątek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej. Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.

Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata. Autor w niezwykle plastyczny i wiarygodny sposób pokazuje świat takim, jak widzą go bohaterowie, zmuszając do refleksji nad kondycją człowieczeństwa.

Tomasz Michniewicz – podróżnik, reporter, dziennikarz. Słynny ratownik czarnych nosorożców afrykańskich i przyjaciel Pigmejów. Lubi konfrontować własne słabości i lęki z obcymi kulturami. Kluczył po bezdrożach Malezji, przemierzył Ugandę, Maroko i Malediwy. Otwarty na spotkanie z Innymi, zawsze w gotowości do skoku w nieznane. Zaprawiony w podróżowaniu, w drodze czujący się jak w żywiole, bez którego nie sposób spokojnie łapać oddech. Często zajmują go równoległe światy i błądzi po drogach, których nie ma.