Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej – wernisaż wystawy

Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej – wernisaż wystawy

6 grudnia 2019 / godz. 17:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 4 stycznia 2020 r.

Autorzy fotografii: R.Baran i uczestnicy zajęć fotograficznych BCK, J. Borowiec, M. Hendrys, J. Ołubczyńska, Z. Palus, M. Radomski, K. Tsynkel oraz M. Uruski.

W przyszłym roku, w Brzegu, już po raz piąty odbędzie się Festiwal Fotografii Otworkowej. To lokalna impreza promująca fotografowanie camerą obscurą, czyli światłoszczelnym pudełkiem, do którego wnętrza przez mały otwór (stąd nazwa tej techniki) wpada światło i tworzy obraz.

Festiwal organizowany jest przez Brzeskie Centrum Kultury. Celem imprezy jest integracja lokalnej społeczności (do współpracy zapraszane są inne brzeskie instytucje i placówki), promocja miasta (informacje o działaniach festiwalowych są znane w środowiskach fotograficznych w kraju i za granicą), edukacja (organizatorzy odwiedzają, m.in. szkoły i przedszkola, gdzie przeprowadzają zajęcia z dziećmi), a także prezentacja sztuki fotograficznej.

Jednym z punktów festiwalu jest konkurs, na który napływają zgłoszenia z różnych stron Polski, a także z zagranicy. Z wyselekcjonowanych przez jurorów prac powstają wystawy pokonkursowe. Oprócz tego podczas festiwalu prezentowane są wystawy grup twórczych fotografujących techniką otworkową.

W trakcie dotychczasowych edycji Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizatorzy zgromadzili interesującą kolekcję prac, która warta jest pokazania szerszej publiczności, stąd pomysł zorganizowania wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.