„Boska Nefretete” – spotkanie z Ewą Kassalą (Dorotą Stasikowską-Woźniak)

23/01/2017, godz. 17:00

„Boska Nefretete” – spotkanie z Ewą Kassalą (Dorotą Stasikowską-Woźniak)

23 stycznia 2017, godz. 17.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Dorota Stasikowska-Woźniak napisała książkę „Boska Nefretete” pod pseudonimem Ewa Kassala. Jest pisarką, trenerką, kreatorką akcji społecznych, specjalistką ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Napisała m.in.: „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „Mandragory” i wielu publikacji dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych i kreowania wizerunku. Prowadzi filię międzynarodowej organizacji charytatywnej dla kobiet Dress for Success. Najchętniej spędza czas na Dalekim Wschodzie, USA i w Polsce. Lubi podróże, uprawia jogę, ma ogród ziołowy, fascynuje ją magia boginiczna.

Boska Nefretete – korzenie europejskiej cywilizacji sięgają najdawniejszych czasów starożytnego Egiptu.  To wówczas nad Nilem żyła Nefretete – jedna z najbardziej wpływowych kobiet w historii tego kraju. Kim była ta, której imię oznacza „Piękna, która przybyła”? Księżniczką Taduhepą z Mitanii czy córką wpływowego arystokraty, doradcy dworu faraona? Jak została macochą Tutenchamona? I czy Echnaton, jej mąż, rzeczywiście cierpiał z powodu impotencji? Co stało się z potężną królową, jedyną kobietą w starożytnym Egipcie, która w czasie rytuałów używała maczugi hedż, roztrzaskując nią głowy nieprzyjaciół? Gdzie została pochowana? Boska Nefretete odkrywa wiele sekretów starożytnego Egiptu, odsłania nie do końca poznane obyczaje tej odległej cywilizacji, tajemnicze wierzenia, ówczesną kulturę i architekturę. Autorka zaprasza czytelnika do świata mądrych i silnych kobiet, pielęgnujących wiedzę przodków, obdarzonych niezwykłymi zdolnościami, parającymi się magią i lecznictwem, a nawet podróżującymi w czasie.

(źródło: www.soniadraga.pl)