Wczytuję mapę...

„Bogactwo dzikich owoców” – spotkanie z Dominiką Bujarą (Krajczy)

Data i godzina wydarzenia
30/09/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Bogactwo dzikich owoców” – spotkanie z Dominiką Bujarą (Krajczy)

„Bogactwo dzikich owoców” – spotkanie z Dominiką Bujarą (Krajczy)
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 („Rondo”)
30 września 2022 (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Spotkanie będzie dostępne również w formie online: https://www.facebook.com/events/3291680697784013

Kwitły i dojrzewały całe lato, a teraz nadszedł czas zbiorów! Na krzewach, drzewach i w zaroślach pysznią się dzikie owoce. Czasem słodkie, częściej cierpkie i kwaśne. Czerwone, fioletowe, pomarańczowe i czarne. Pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Dzikie owoce są zdrowsze i bardziej wartościowe od owoców ze sklepu – nigdy nie były nawożone ani pryskane chemią, a poradziły sobie w trudnych warunkach. W dziko rosnących roślinach drzemie ogromna moc – wystarczy wybrać się na spacer i wyciągnąć po nią rękę.

Zapraszamy na jesienne spotkanie z Dominiką Bujarą (z domu Krajczy), dietetyczką i fitoterapeutką, której ogromna wiedza i autentyczna pasja już dwukrotnie – wiosną i latem tego roku – zainspirowała Was do poznawania i zbierania ziół! Tym razem pani Dominka opowie o leczniczym działaniu owoców popularnych gatunków, takich jak czarny bez, dzika róża, głóg, jarzębina czy żurawina. Usłyszycie też o tym, jak wykorzystać dary mniej znanych krzewów owocowych: czeremchy, tarniny, trzmieliny, kruszyny i berberysu. Będziecie mogli spróbować słodkich specyfików i poznać przepisy na dżemy, konfitury, syropy i octy!

Będzie jak zwykle pachnąco, uroczo, magicznie i, przede wszystkim, merytorycznie!