03/12/2018, godz. 18:00

3 grudnia (poniedziałek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, u. Minorytów 4

Wstęp wolny

Nowa książka Małgorzaty Rejmer, której Bukareszt. Krew i kurz był nominowany do Nagrody Nike, to literacka podróż po Albanii i ciemnych latach tamtejszego komunizmu. Układając opowieści swoich bohaterów w chór przejmujących głosów, autorka pokazuje nieznane oblicze Albanii i jej najczarniejszego okresu w historii.

Małgorzata Rejmer – pisarka, kulturoznawczyni, która Rumunię zamieniła na Albanię. Potrafi znaleźć krew w kurzu i wie, że jest na świecie błoto słodsze niż miód. Jej debiutancką powieść Toksymia właśnie przetłumaczono na język włoski. Laureatka Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Jej teksty można spotkać w „Dużym Formacie” i „Polityce”. Mieszka w Tiranie i strach pomyśleć, gdzie wyekspediuje się w przyszłości.