Blade Runner / Wielki Kanon Filmowy Made in USA 2017

Dla wszystkich

Blade Runner / Wielki Kanon Filmowy Made in USA 2017

Wielki Kanon Filmowy Made in USA / 2017

W ramach programu Ameryka w Twojej Bibliotece przygotowaliśmy pokazy dziewięciu ważnych i ciekawych filmów amerykańskiej produkcji. Poznaj nasz subiektywny wybór amerykańskiej klasyki! Każdy seans poprzedzony będzie prelekcją – pełną ciekawostek na temat twórców i smaczków z planu filmowego.

Wstęp wolny!

W kolejnej odsłonie – Blade Runner (1982)
reż. Ridley Scott

27 czerwca 2017 (wtorek), godz. 19:30
Sala Konferencyjna MBP

Rick Deckard (Harrison Ford) przemierza miejską dżunglę Los Angeles XXI wieku. Jest „łowcą androidów”, którego zadaniem jest wyśledzenie i zabicie genetycznie zmodyfikowanych replikantów, które wymknęły się spod kontroli. Popełniły one wielką zbrodnię: pragnęły stać się ludźmi.

Wizualnie oszałamiająca, zremasterowana na potrzeby kina domowego, reżyserska wizja Ridleya Scotta, intryguje różnicami względem wersji kinowej, którą widzowie mogli podziwiać w 1992 r. Pozbawiona narracji Deckarda, z rozszerzonym wątkiem romansu między tytułowym bohaterem i Rachael (Sean Young), a także ze zmienionym zakończeniem – zaskakuje.

[opis dystrybutora dvd]