Basia. Szczęśliwą się bywa – spotkanie z Barbarą Stuhr

7 maja 2018 (poniedziałek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Spotkanie w ramach obchodów 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Opolu wraz z opolskimi bibliotekami zaprasza na Dzień Bibliotekarza i inaugurację Tygodnia Bibliotek. Tegoroczny, już 15. Tydzień Bibliotek będzie się odbywać pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.

Z myślą o miłośnikach książek członkowie SBP zapraszają na spotkanie z Barbarą Stuhr i prezentację książki Basia. Szczęśliwą się bywa, które poprowadzi Beata Nowicka.

Powstał nostalgiczny zapis kawałeczka świata, który odchodzi. Taka próba remanentu osiągnięć i upadków życiowych, chęć przekazania dobrych doświadczeń dzieciom. Niestety często stajesz pod ścianą, bo widzisz, że możesz przekazać tylko minimalną część swoich przeżyć. Ale może pozostawienie choćby strzępów doświadczeń, które dadzą komuś jakąś inspirację usprawiedliwia tę decyzję? [Barbara Stuhr]

Barbara Stuhr – żona Jerzego Stuhra, matka Marianny i Macieja. Wybitna skrzypaczka. Jest zaangażowana w działalność społeczną w stowarzyszeniu Unicorn, które udziela pomocy psychologicznej chorym na nowotwory oraz ich bliskim.

Beata Nowicka – dziennikarka. Przeprowadziła liczne wywiady z wyjątkowymi Polakami ze świata sztuki, polityki, show-biznesu, nauki. Od kilku lat związana z magazynem „Viva”.