Wczytuję mapę...

„Arktyka. Droga Psa” – spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim

Data i godzina wydarzenia
28/10/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Arktyka. Droga Psa” – spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim

„Arktyka. Droga Psa” – spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
28 października 2022 r. (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Szczęśliwe stado biegnie przez mroźne przestrzenie. Każdy wie, co ma robić, rytm wyprawy jest odwieczny: bieg, odpoczynek, bieg, odpoczynek, bieg. Dla psiego zaprzęgu wszystko, co leży poza jego drogą, nic nie znaczy. Chaotyczna rzeczywistość, problemy codzienności – wszystko znika. To, co ważne, jest tuż przed psim nosem: ruch, wiatr świszczący w uszach, słońce nad horyzontem, oddech, cel.

O swoim świecie – życiu wśród surowej przyrody Arktyki i przemierzaniu jej wraz z psami – opowie Krzysztof Nowakowski, miłośnik Północy, autor książek podróżniczych i maszer. Usłyszycie o tym, jak wygląda relacja człowiek-pies w warunkach arktycznej wyprawy i jak ważne są psia odwaga i wytrzymałość oraz zaufanie zwierzęcia do człowieka. To będzie również opowieść o mieszkańcach rejonów subpolarnych – ludziach i nie tylko. Zostaniecie zabrani w niezwykłe miejsca: do parków narodowych, na płaskowyż Finnmark, nad ogromne jeziora i głębokie fiordy. Tamte miejsca na naszych oczach ulegają przeobrażeniom, również za przyczyną zmian klimatycznych. A gdyby tak na moment zapomnieć o problemach całego świata i dać się ponieść przygodzie – wraz ze swoim stadem?

Po spotkaniu będziecie mogli zakupić w promocyjnej cenie drugą książkę Krzysztofa Nowakowskiego – „Lapońską przygodę Mai”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1033547403981665