Wczytuję mapę...

Arabska saga – spotkanie z Tanyą Valko

Data i godzina wydarzenia
18/05/2023, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Dostępność

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Język migowy PJM

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Arabska saga - spotkanie z Tanyą Valko

Arabska saga – spotkanie z Tanyą Valko
18 maja 2023 | 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Wstęp wolny

Spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy

„Arabska saga” to cykl powieściowy opowiadający o losach spokrewnionych kobiet, które były związane lub urodziły się w krajach arabskich.

Cała historia opisywana w tej serii rozpoczyna się od Doroty, która będąc jeszcze w szkole średniej, poznaje przystojnego Ahmeda. Szybko się w nim zakochuje i praktycznie zapomina o całym świecie. Choć wszyscy odradzają jej ten związek, dziewczyna ignoruje ostrzeżenia i nadal umawia się z ukochanym. Wkrótce Dorota zachodzi w ciążę, a Ahmed bierze z nią ślub. Ostatecznie decydują się na wspólny wyjazd do rodziny męża.

Choć dotychczas Ahmed był wzorem cnót: opiekował się Dorotą, zawsze stawał w jej obronie i rozpieszczał ją jak mógł, nagle zmienia się nie do poznania. W domu nie ma go prawie w ogóle, nie interesuje go to, jak inne kobiety traktują jego żonę, a kiedy i jemu coś nie pasuje w zachowaniu Doroty, ucieka się do rękoczynów. Kobieta stara się wytrwać u jego boku, jednak z czasem uznaje, że jej poświęcenie nie ma sensu.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłej nauczycielki w Szkole Polskiej w Libii i asystentki ambasadorów RP. Mieszkała w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Od 2018 r. żyje w Polsce. Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, w tym „Arabskiej żony”, „Arabskiej córki”, „Arabskiej krwi” i „Arabskiej księżniczki”. Następnie powstała dwutomowa „Azjatycka saga”: „Okruchy raju” i „Miłość na Bali”. Do krajów Bliskiego Wschodu powraca w tomach: „Arabska krucjata”, „Arabski mąż”, „Arabski syn”, „Arabski raj”, „Arabski książę”, „Arabska wendeta”, „Arabska Żydówka”, „Arabska kochanka” i „Arabska zdrajczyni”.

Zapowiedź w PJM: