Wczytuję mapę...

„Anglik w Opolu” – pokaz filmu i spotkanie z bohaterami

Data i godzina wydarzenia
22/09/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Film

„Anglik w Opolu” – pokaz filmu i spotkanie z bohaterami

„Anglik w Opolu” – pokaz filmu i spotkanie z bohaterami
22 września 2022 | 18:00
sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Typowy Anglik pracuje w City w zawodzie księgowego. Po pracy wpada do pubu i rozprawia o futbolu, polityce, ewentualnie o trzeciej stronie w „The Sun”. Jim Parton to stuprocentowy londyńczyk, choć urodzony w Nairobi. Nie jest księgowym, ale byłym brokerem, nie czytuje tabloidów, ale pisze książki, samodzielnie lub na cztery ręce z Trevorem Jonesem i Robbim Williamsem. Od kilkunastu lat żyje w Polsce i gospodarzy w barokowym pałacu w Piotrowicach.

Typowy Ślązak jest oszczędny w słowach i nieoszczędny w robocie. Krzysztof Erm pochodzi z industrialnego pejzażu Chorzowa. Z Jimem różnią się wszystkim, od wzrostu po rozmiar buta, którego zresztą drugi z panów nie nosi, poza jednym: praktykowaniem codziennego slow life w barokowej scenerii pałacu w Ściborzu. Obaj panowie są bohaterami filmu „Anglik w Opolu”, pilota planowanej serii „Dwóch panów w drodze”.

Nie przez przypadek tytuł całego cyklu nawiązuje do słynnej powieści Jerome K. Jerome.
Naszych bohaterów jest dwóch, nie są hipochondrykami, dysponują urokiem, intelektem, lubi ich kamera i potrafią ze swadą opowiadać o urokach Opola.

Reżyser: Dagmara Spolniak
Zdjęcia: Dariusz Kuczera
Producent: Fundacja Galeon Historii

Spotkanie, w którym wezmą udział Jim Parton i Krzysztof Erm, poprowadzi dziennikarz, Mirosław Dragon.