Wczytuję mapę...

Analiza współczesnych aktów terroru

Data i godzina wydarzenia
09/02/2018, godz. 11:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Analiza współczesnych aktów terroru

Analiza współczesnych aktów terroru
Wykład Macieja Górskiego
9 lutego 2018 (piątek), godz. 11:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4 

Wstęp wolny

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu, Polskie Centrum Informacji Strategicznych oraz Collegium Nobilium Opoliense zapraszają na wykład MACIEJA GÓRSKIEGO – eksperta ds. bezpieczeństwa UW pt. ANALIZA WSPÓŁCZESNYCH AKTÓW TERRORU.

Maciej Górski – polski karateka oraz zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi lekkiej. Zawodowy Mistrz Świata w karate full contact w wadze lekkiej z 2008 roku, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w różnych odmianach karate, triumfator turnieju KSW Extra z 2008 roku oraz finalista turnieju KSW 15 z 2011 roku.

Był szkolony przez instruktorów elitarnych jednostek specjalnych, a także zdobywał doświadczenie z zakresu szeroko pojętej ochrony osobistej, ochrony w strefach wysokiego ryzyka oraz bezpieczeństwa strategicznego. Po zakończeniu wieloletniej kariery sportowej jako zawodnik sztuk walki zajął się działalnością szkoleniową – jest współtwórcą AT System Group oraz fundatorem Fundacji AT-Systemgroup (AT-systemgroup.pl).

Organizuje i przeprowadza szkolenia zarówno grupowe jak i indywidualne w zakresie: sportów walki, self-defense, bezpieczeństwa osobistego, walki w bezpośrednim kontakcie oraz israeli combat shooting defense. Aktywnie udziela się jako wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz współpracownik klubu uczelnianego AZS UW.

Jest oficjalnym trenerem kadry akademickiej UW karate. Do chwili obecnej chroni obywateli państw zagrożonych. W swojej karierze chronił premierów, ministrów oraz ambasadorów i dyplomatów państw zagrożonych, między innymi Państwa Izrael. Propagator i współtwórca programu „Bezpieczny dzieciak”. Uczestnik paneli dyskusyjnych, prelekcji oraz wykładów w tematyce współczesnych zagrożeń terrorystycznych. „Każdy może być zasobem kontr-terrorystycznym” to hasło, które przyświeca idei rozpowszechnianej przez Macieja Górskiego. Jest również hasłem przewodnim, pierwszego w Polsce przedmiotu Anty-Terror System na Uniwersytecie Warszawskim.