Alkoholizm. Choroba czy brak silnej woli? – spotkanie z członkami Wspólnoty Anonimowych Alkoholików

12/02/2020, godz. 18:00

Alkoholizm. Choroba czy brak silnej woli?
Spotkanie z członkami Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
12 lutego 2020 / godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wspólnota Anonimowych Alkoholików powstała w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych. Założycielami grupy wsparcia byli: makler giełdowy – Bill Wilson oraz chirurg – Robert Holbrook Smith, częściej znany jako Dr. Bob. W Polsce działa obecnie około 2700 grup AA. W Opolu istnieje siedem grup Anonimowych Alkoholików, w których każdego dnia można uzyskać wsparcie. Celem nadrzędnym Wspólnoty jest udzielanie pomocy osobom, które mają problem z piciem alkoholu. Formą spotkań są mityngi, inaczej spotkania Anonimowych Alkoholików, podczas których członkowie grupy dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z życia w trzeźwości.

W trakcie spotkania członkowie Wspólnoty AA omówią fakty i mity związane z problem picia alkoholu. Będzie także można uzyskać informacje dotyczące samej Wspólnoty AA i poszczególnych grup wsparcia.