Wczytuję mapę...

Albania i jej rarytasy: powtórka – spotkanie z podróżnikiem Jackiem Michalskim

Data i godzina wydarzenia
09/02/2024, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Wystawa

Albania i jej rarytasy: powtórka – spotkanie z podróżnikiem Jackiem Michalskim

„Albania i jej rarytasy: powtórka” – spotkanie z podróżnikiem Jackiem Michalskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
9 lutego 2024 (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Wszystkich, którzy 19 stycznia nie zmieścili się w naszej sali spotkań, zapraszamy na powtórkę wydarzenia „Albania i jej rarytasy”! Pan Jacek Michalski specjalnie dla Was jeszcze raz opowie o swojej podróży!

***

Albania – przez 44 lata komunistycznej dyktatury Envera Hodży całkowicie zamknięta dla obcokrajowców – od lat 90. otwiera się na zmiany. Przez wiele lat była kojarzona z bunkrami oraz mercedesami, obecnie jest jednym z popularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia: śródziemnomorski klimat i kuchnię, historię sięgającą czasów starożytnych, ciepłe morze i schodzące do niego góry.

Wraz z podróżnikiem i przewodnikiem Jackiem Michalskim zapraszamy do podróży po Albanii, nadmorskiej perle Bałkanów. Posłuchacie o pięknym wybrzeżu, starożytnych wykopaliskach w Butryncie i Apollonii, starych miastach – Girokastrze i Beracie – oraz o stolicy, Tiranie, która tętni życiem i kontrastami. Albania to również przyroda: nasz gość zabierze Was na nabrzeżne mokradła, gdzie obserwował ptaki, w rejs po jeziorze Koman oraz w góry – Alpy Albańskie, wciąż dzikie i niezadeptane przez turystów.

JACEK MICHALSKI – jak do tej pory zwiedził ponad 70 krajów Europy, Azji i Afryki, głównie w trakcie dłuższych wyjazdów trampingowych i trekkingów. Nie może doczekać się następnych. Należy do PTTK i Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie, a od 2000 roku łączy przyjemne z pożytecznym, prowadząc własną firmę Turystyka i Góry. Chętnie dzieli się pasją podczas spotkań z publicznością, podczas których pokazuje zdjęcia i opowiada o swoich podróżach po świecie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/322740670105142