60+ Kultura

60+ Kultura

Akcja „60+ Kultura” 2017
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

23 września 2017 r. (sobota)

godz. 12.00,
Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4

Seniorzy nie znają nudy
Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników na spotkanie z seniorami, dla których słowo nuda nie istnieje. Odwiedzą nas ludzie, którzy zaprezentują swoje prace robione na szydełku i na drutach. Wszystkich małych i dużych chętnych do skorzystania z nauk i doświadczenia serdecznie zapraszamy. Przy okazji możemy dowiedzieć się od naszych gości, że aktywność fizyczna jak i umysłowa są bardzo przydatne w codziennym życiu seniora.

godz. 14.00,
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Z b@tutą i seniorem

Zapraszamy seniorów, którzy chcieliby posłuchać utworów muzyki poważnej w Internecie. Przeniesiemy się do świata muzyki Bacha, Mozarta, Beethovena i wielu innych, wybitnych kompozytorów. Spotkanie poprzedzi krótka prelekcja. Zapraszamy z własnym laptopem, tabletem, smartfonem i słuchawkami. MBP zapewnia także sprzęt do słuchania.

godz. 12.00,
Sala spotkań Filii nr 4, ul. Książąt Opolskich 48-50

Warsztaty podróżowania dla seniorów – jak podróżować po świecie w sposób bezpieczny, etyczny i tani. Prowadzenie: Patryk Szymański

Mobilny senior w podróży – Maciej Matusik o aplikacjach na smartfony, które sprawiają, że wyszukiwanie połączeń, kupowanie biletów i planowanie podróży staje się łatwiejsze i wygodniejsze.