Wczytuję mapę...

60+ Kultura

Data i godzina wydarzenia
28/09/2018, godz. 00:00 - 29/09/2018

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria
Dla dorosłych

60+ Kultura

Akcja „60+ Kultura” 2018
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

28.09.2018 / piątek

 • 10:00
  Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

Przedstawienie dla Seniorów przygotowane przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Bajka”. Grupa „Odkrywcy” zaprezentuje naszym gościom ponadczasową bajkę Janiny Porazińskiej pt. Kozucha Kłamczucha.

 

 • 11:00
  Filia nr 3 MBP, ul. Bielska 1

wstęp wolny

Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku

Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat. Książki rozwijają wyobraźnię, słownictwo oraz budują trwałe relacje między słuchaczem a czytającym. Zachęcamy więc wszystkich Seniorów do wspólnego, głośnego czytania książek najmłodszym. Spotkajmy się w bibliotece i pokażmy dzieciom piękny świat zawarty w książkach.

 • 12:00
  Mediateka MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

Nasyć wyobraźnię! O audiobookach dla każdego

Proponujemy pokazy technologii przydatnych do wygodnej obsługi audiobooków – urządzenia, formaty, sposoby użytkowania. Dodatkowo w atrakcyjnej formie przedstawimy nowości rynkowe oraz tytuły, które szczególnie się wyróżniają w audiobookowym wydaniu.

 • 16:30
  Filia nr 3 MBP, ul. Bielska 1


wstęp wolny

Warsztaty z szydełkowania

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w szydełkowaniu. Na warsztatach w bibliotece zapoznamy się z techniką szydełkowania oraz przekonamy, że to wcale nie jest takie trudne. Uczestnicy warsztatów zdobędą podstawową wiedzę, którą później wykorzystają, by stworzyć piękne rękodzieła. Spotkanie poprowadzi Joanna Rusin.

 

29.09.2018 / sobota

 • 12.00,
  Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)

wstęp wolny

Jedziemy na grzyby

Spotkanie z Włodzimierzem Erdem – mykologiem, czyli znawcą grzybów. Po spotkaniu zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu, które on-line prowadzi Maciej Matusik. Poznamy ciekawe aplikacje na smartfona, które warto mieć idąc na wycieczkę do lasu.

 • 12:00
  Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

Specjalne wydanie Soboty z mamą i tatą

Głośne czytanie i warsztaty tworzenia biżuterii z surowców wtórnych. Prezentacja robótek ręcznych wykonywanych przez Seniorów.