5-LECIE NASZEJ NOWEJ BIBLIOTEKI

Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Prowadzenie: Marcin Wilk

Wiersze Wisławy Szymborskiej czytać będzie Andrzej Jakubczyk.

Michał Rusinek – pisarz, tłumacz, wykładowca, felietonista, sekretarz Wisławy Szymborskiej, z którą spędził 15 lat. Miłośnik Jamesa Bonda, whisky i marynarek. Twórczość Michała Rusinka obejmuje zarówno literaturę dziecięcą, w której między innymi przybliża najmłodszym figury Korczaka czy Chopina i oswaja ze sztuką świadomego mówienia, jak również publikacje naukowe. W szerokim wachlarzu pisarskich zainteresowań Michała Rusinka znalazło się także miejsce na tworzenie tekstów piosenek, limeryków oraz tłumaczeń z języka angielskiego. Jego najnowsza publikacja „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” jest owocem wieloletniej współpracy i przyjaźni autora z noblistką.

4 marca 2016 r. (piątek), godz. 17.00

Recital Krystyny Tkacz

Popularna aktorka i wokalistka, Krystyna Tkacz, zaśpiewa utwory Brechta, Osieckiej i Kulmowej, a także teksty Kurta Tucholskiego. Towarzyszyć jej będą: Urszula Borkowska – fortepian i Sebastian Wypych – kontrabas.

10 marca 2016 r. (czwartek)

• godz. 9.00

Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek

Spotkanie dla dzieci z Melanią Kapelusz

• godz. 11.00

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, Plac Kopernika 10

Spotkanie dla dzieci z Melanią Kapelusz

Melania Kapelusz ukończyła prawo i studia literacko-artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje z magazynem dla dzieci, w którym publikuje m.in. zapiski z „Pamiętnika pewnego Świerszczyka”. Jest autorką cyklu książek o przygodach rezolutnej Kingi i zbioru opowiadań „Krasnoludki”. Melania Kapelusz napisała również „Koty, czyli historie z pewnego podwórka” i „Tajemnicę pewnej sąsiadki”. Książki autorki są cenione za mądre połączenie humoru i dydaktyki.

12 marca 2016 r. (sobota)

Warsztaty rysowania komiksu pod kierunkiem Szymona Teluka

• godz. 11.30 – 14.00

Kreacja bohatera fikcyjnego

• godz. 14.15 – 16.45

Jak narysować krótki komiks

Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta. Wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi Studio rysunku koncepcyjnego i komiksu. Zajmuje się dydaktyką w zakresie rysunku koncepcyjnego, komiksu, ilustracji i dziedzin pokrewnych.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 9 do 16 roku życia.
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały plastyczne.

Zapisy:
– osobiście w Mediatece MBP lub w Wypożyczalni dla Dzieci-Pokoju Bajek
– na adres e-mail: mediateka@mbp.opole.pl
– pod numerem telefonu: 77 454 80 30, wew. 301