Wczytuję mapę...

4 STRONY MARZEŃ: „Yuku i magiczny kwiat” – pokaz filmu animowanego dla dzieci

Data i godzina wydarzenia
25/05/2023, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Film

4 STRONY MARZEŃ: „Yuku i magiczny kwiat” – pokaz filmu animowanego dla dzieci

„Yuku i magiczny kwiat” – pokaz filmu animowanego dla dzieci
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
25 maja 2023 (czwartek), godz. 18:00
wstęp wolny

Pokaz jest częścią cyklu RODZINNYCH SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH „4 STRONY MARZEŃ”. Cały program dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1717361535450642

Dzięki wsparciu Kina Meduza możemy zaprosić Was do biblioteki na seans filmowy! W czwartkowy wieczór zamiast dobranocki będziecie mogli obejrzeć u nas film „Yuku i magiczny kwiat”, który opowiada historię małej myszki, która mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku.

Pewnego dnia Yuku dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

Animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

Yuku et la fleur de l’Himalaya
reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck / Belgia, Francja 2022 / 65 minut

Wstęp wolny.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/251571904091452