Wczytuję mapę...

4 Strony Marzeń: Mieszkańcy Dalekiej Północy – spotkanie z Mateuszem Świstakiem

Data i godzina wydarzenia
23/05/2023, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

4 Strony Marzeń: Mieszkańcy Dalekiej Północy – spotkanie z Mateuszem Świstakiem

Mieszkańcy Dalekiej Północy – spotkanie z Mateuszem Świstakiem
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
23 maja 2023 (wtorek), godz. 18:00
wstęp wolny

 

Spotkanie jest częścią cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”. Cały program dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1717361535450642

Czy wiecie jak żyli ludzie za kołem podbiegunowym? Jak mieszkali? Co jedli i o czym opowiadali przy ognisku? I czy w ogóle mieli ogniska? Czy wiecie skąd wzięła się nazwa „Eskimos”? I czy wypada w ogóle jej jeszcze używać? Albo dlaczego ważne były słoneczne okulary i z czego się je robiło? Albo skąd brało się patyki, kiedy wokół tylko lód, lód i lód? Albo jak budowało się igloo? Nie wiecie?

To się świetnie składa, bo będziecie mieli okazję się dowiedzieć. Podczas spotkania Świstak Wam wszystko wytłumaczy i o wszystkim opowie. Skąd brali jedzenie, w co się ubierali i jakie historie opowiadali sobie przy kamiennej lampce mieszkańcy koła podbiegunowego. A mówić będzie bardzo interesująco i bardzo zabawnie. Zapraszamy dzieci w każdym wieku!

A Świstak to Mateusz Świstak, opowiadacz i edukator, który o podróżach opowiada najmłodszym już od prawie 10 lat. Autor bloga basnienawarsztacie.pl i zdobywca nagrody Słoneczniki… właśnie za cykle opowieści o podróżach, który przygotowywał dla Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Wstęp wolny!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/214400464681114