Wczytuję mapę...

„Moje Marzenie” – konkurs na prezentację podróżniczą dla młodzieży

Data i godzina wydarzenia
01/07/2019, godz. 00:00 - 02/03/2020

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria
Dla młodzieży, Konkurs

„Moje Marzenie” – konkurs na prezentację podróżniczą dla młodzieży

Moje Marzenie”
Konkurs na prezentację podróżniczą dla młodzieży
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

 

1 lipca 2019 – 2 marca 2020


Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klasy 5-8) i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na prezentację podróżniczą. Chcielibyśmy zachęcić młode osoby do podzielenia się swoimi doświadczeniami i zdjęciami z wyprawy, wyjazdu, wakacyjnej przygody podczas publicznego wystąpienia – tak jak ma to miejsce podczas coraz bardziej popularnych festiwali podróżniczych.

Filia nr 4 MBP jest „turystycznym” oddziałem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu – w naszych zasobach znajdują się większy niż gdzie indziej w mieście zbiór przewodników po różnych krajach, reportaży i relacji z podróży. Regularnie odbywają się też u nas spotkania z podróżnikami, podczas których opowiadają oni o swoich wyprawach w bliskie i dalekie strony. Takie spotkania są dla zgromadzonej publiczności okazją do spojrzenia na świat cudzymi oczami i poznania ciekawych miejsc na naszej pięknej planecie.

Chcielibyśmy zachęcić młode i bardzo młode osoby nie tylko do podróżowania, ale i do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami. Myślimy, że dla naszej publiczności zmiana dotychczasowej konwencji i spojrzenie na świat z innej perspektywy – oczami młodego człowieka – może być równie pouczająca i fascynująca, jak w przypadku dorosłych. Dlatego chcielibyśmy zaprosić dzieci i młodzież do udziału w konkursie na prezentację podróżniczą.

Prezentacja powinna przyjąć formę dwudziestominutowego przemówienia połączonego z pokazem zdjęć z wakacji, podróży lub wyprawy krajoznawczej. Osoba występująca powinna w ciekawy i zajmujący sposób opowiedzieć o historii miejsca, które odwiedziła, opowiedzieć o swoich przygodach, niespodziankach i ludziach, których spotkała, a także zaprezentować fotografie (w formie slajdów) z wycieczki.

Nadesłane prezentacje zostaną poddane ocenie podczas przesłuchań w marcu 2020 roku – trzy najlepsze wystąpienia zostaną nagrodzone, a ich autorzy zostaną poproszeni o wystąpienie przed publicznością w maju, podczas 3. rodzinnego festiwalu podróżniczego „4 Strony Marzeń”, który co roku odbywa się w Filii nr 4 MBP.

Osoba, która będzie chciała wziąć udział w konkursie, powinna przynajmniej raz wziąć udział w którymś wydarzeniu podróżniczym, organizowanym przez Filię nr 4 MBP.

Konkurs zostaje ogłoszony z dniem 1 lipca 2019, ponieważ jeszcze przed wakacjami chcemy zaprosić dzieci i młodzież do fotografowania pięknych miejsc, kolekcjonowania opowieści i wspomnień i zbierania pamiątek z wakacji i rodzinnych wyjazdów. Nieważne jest miejsce ani odległość – ważna jest dobra opowieść i ciekawa historia.

 

Regulamin konkursu + zgoda na przetwarzanie danych osobowych 

 


Patronat medialny:

Sponsorzy nagród: