Wczytuję mapę...

4 STRONY MARZEŃ: Hola! Czyli warsztaty hiszpańskie – spotkanie z Anną Maciąg

Data i godzina wydarzenia
24/05/2023, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

4 STRONY MARZEŃ: Hola! Czyli warsztaty hiszpańskie – spotkanie z Anną Maciąg

Hola! Czyli warsztaty hiszpańskie – spotkanie z Anną Maciąg
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
24 maja 2023 (środa), godz. 18:00
wstęp wolny

 

Spotkanie jest częścią cyklu RODZINNYCH SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH „4 STRONY MARZEŃ”. Cały program dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1717361535450642

Podczas warsztatów zabierzemy Was do bardzo słonecznego kraju, który dał nam pomidory i cukierki na patyku, czyli słynne lizaki chupa chups! Poznacie hiszpańską kuchnię, a z nią odkryjecie, czym jest paella, churros i tapas, spróbujecie też oliwy.

Dowiecie się, co to azulejos, kim był Antonio Gaudi i dlaczego wymyślił „dziwne” ławki.

Odwiedzicie Barcelonę, by podziwiać kolorowe mozaiki i domy, które wyglądają niczym z bajki. Posłuchacie rytmów flamenco, a może nawet sami spróbujecie je zatańczyć!

Oczywiście nauczycie się kilku słówek i zwrotów w języku hiszpańskim – drugim najczęściej używanym języku świata.

Spróbujecie wykonać samodzielnie portret techniką słynnego hiszpańskiego artysty Pabla Picassa oraz salamandrę Gaudiego.

Będą hiszpańskie melodie i taniec, smaczna oliwa i przyprawy.

Nos vemos!!!!

Ania Maciąg – na co dzień jest agentka pisarzy, od kilku lat współtworzy Autorską Agencję Opowieści i organizuje festiwale literackie. Jest również mamą cudownej, ciekawej świata dziewczynki oraz dobrym dydaktykiem. Tej umiejętności nauczyła się w trakcie kilkunastoletniej działalności „Etnowarsztatów”. Podróżniczka rowerowa i nie tylko, współautorka “Podręcznika przygody rowerowej” oraz kilku artykułów dla magazynu rowerowego. Materiały do warsztatów zbiera objeżdżając świat na rowerze, dolatując samolotem, przemierzając pieszo głównie kraje Azji i Europy, których zwyczaje i kulturę chłonie niczym gąbka. Najbardziej jednak interesują ją ludzie i ich życie. Uwielbia spędzać długie godziny na rozmowach z nimi, popijając herbatę lub po prostu ich obserwując, także po to, by potem móc opowiedzieć o tym innym. Najczęściej dzieciom! Obecnie występuje z autorskimi warsztatami pod szyldem „W pracowni”.

Wstęp wolny.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/5995247010572779