4 pory – wystawa grupy plastycznej z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”

05/09/2018, godz. 18:00

Biblioteka Główna - Fotogaleria

4 pory – wystawa grupy plastycznej z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”

4 pory
Wystawa grupy plastycznej z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”
5 września 2018 (środa), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 18 września.

4 pory to pierwsza publiczna wystawa grupy plastycznej z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”. Tworzą ją – póki co – same kobiety. Grupa powstała w 2016 roku – jej skład tworzy dziesięć pań. Wystawa jest okazją, aby uczestniczki grupy zaprezentowały swoje prace szerszemu gronu odbiorców, po długim okresie przygotowań.

4 pory to obszerny temat, który można bardzo szeroko interpretować, co też grupa pokazała swoimi pracami. Wystawa porusza tematy uniwersalne, takie jak: czas, życie, emocje. Każda z prac jest unikalną wypowiedzią na tematy ważne i bliskie podmiotowi, który je namalował. Zobaczymy prace malarskie czy rysunkowe, realistyczne i abstrakcyjne. Punktem wyjścia jest inteligentne i ciekawie wizualnie podejście do pracy a sam efekt, to długi proces od pomysłu, szkiców aż po finalny rezultat. W trakcie tworzenia prac koncepcje często ulegały zmianom, co ostatecznie wpłynęło na same obrazy i stanowiło nie lada wyzwanie dla artystek.

Zajęcia są prowadzone pod kierunkiem artysty-plastyka Piotra Langnera a odbywają się 2 razy w tygodniu. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta udało się otworzyć sekcję malarską, co wcześniej nie było możliwe. Obecnie w planach mamy projekt m.in. dużej pracowni plastycznej, na którą będzie można głosować w październiku w Budżecie Obywatelskim pod nazwą „Opolska Artystyczna Przystań Seniora”. Jeżeli uda nam się wygrać projekt, to grupa będzie mogła przyciągnąć seniorów z całego miasta, a także zyska komfortowe warunki do pracy.