Wczytuję mapę...

Data i godzina wydarzenia
11/05/2018, godz. 09:00

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria
Dla wszystkich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
STREFA CZYTANIA
w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu
11  MAJA 2018 r. /piątek/

Dni Otwarte Biblioteki są okazją do zwiedzenia najtajniejszych zakamarków naszego pięknego budynku. Proponujemy zwiedzanie biblioteki inne niż dotąd – będzie można wejść do magazynu książek, do pomieszczeń biurowych, czy na tarasy. Chętnych do zwiedzania zapraszamy 11 maja, w godzinach 9:00- 19:00. Przy okazji – zachęcamy do rozmów z bibliotekarzami, rozmów o wszystkim: o nowościach wydawniczych, audiobookach, grach planszowych, kolekcjach filmowych, komiksach, o życiu i przemijaniu, rozgrywkach ligowych lub arkanach wiedzy bibliologicznej.

Niech ten dzień stanie się okazją do zacieśniania przyjaźni, do spotkań i rozmów, słowem – do wspólnego tworzenia nowej przestrzeni kultury w Opolu.

 godz. 9:00-19:30

Dział Informacji i Czytelnia MBP, II piętro

ŚWIAT KSIĄŻKI ELEKTRONICZNEJ w bibliotece

Dział Informacji zaprasza w świat książki elektronicznej do największej internetowej czytelni IBUK Libra. Będzie można otrzymać darmowy PIN dostępu, dowiedzieć się jak zarządzać swoją wirtualna półką.

Jak uczyć się języków i szybkiego czytania dzięki e-learningowi można od bibliotekarza otrzymać kod dostępu.

Czytelnik dowie się jak będąc w domu z katalogu biblioteki można pobrać e-książkę oraz jak ją przeczytać na czytniku, który biblioteka wypożycza.

Pokażemy jak legalnie korzystać i poznawać największe biblioteki POLONĘ i EUROPEANĘ oraz OPOLSKĄ BIBLIOTEKĘ CYFROWĄ.

Gdzie szukać materiałów o regionie. Co możemy odnaleźć na stronie NINATEKI i gdzie znajdziemy ciekawe edukacyjne gry dla dzieci.

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, jak działa czytnik ebooków, będzie to okazja do sprawdzenia, czy e-czytanie jest przyjemne i wygodne. Użytkownicy będą mieli także sposobność dowiedzieć się, jak można wykorzystać kod QR oraz RA+ w promocji książki i czytelnictwa. Najmłodszych zapraszamy do poznania interaktywnych książek dzięki programowi „Tablety w Twojej bibliotece”. Proponujemy naukę przez zabawę dzięki aplikacjom na iPadach.

 

  • Europejskie przygody z mamą i tatą

Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek

Najmłodsi czytelnicy wyruszą w literacką podróż po starym kontynencie. Podczas warsztatów plastycznych poznają kulturę innych krajów. Nie zabraknie również zabaw ruchowych i innych atrakcji.

  • NATUROFAKTY

Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Wystawa prac ELŻBIETY GĄDEK

Na ekspozycję składać się będą przede wszystkim ilustracje, rysunki i collage inspirowane naturą.

 

  • Stanisław Wyspiański – czwarty wieszcz?

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa przygotowana ze zbiorów MBP. Zaprezentowane zostaną pierwsze wydania dzieł pisarza, reprodukcje dzieł plastycznych na pocztówkach i karnetach, reprinty najgłośniejszego dramatu „Wesela” oraz gra planszowa o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

 

  • Kiermasz książek

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Godz. 10:00-15:00

  • Wsiąść do pociągu Europa

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Zapraszamy dzieci i młodzież na turniej gry planszowej  o wielkiej, kolejowej przygodzie. Zabierzemy was w ciekawą podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Dzięki tej grze na pewno dobrze się zabawicie i zwiedzicie kawałek świata!

www.dniotwarte.eu