Wczytuję mapę...

20 OJL / Teresa Nietyksza i Renata Blicharz w rozmowie o książkach „Przestrzeń co jak domu próg” oraz „Wiersze czytam po swojemu”

Data i godzina wydarzenia
07/12/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

20 OJL / Teresa Nietyksza i Renata Blicharz w rozmowie o książkach „Przestrzeń co jak domu próg” oraz „Wiersze czytam po swojemu”

7 XII • 18:00 • sala spotkań MBP
Teresa Nietyksza i Renata Blicharz
w rozmowie o książkach Przestrzeń co jak domu próg oraz Wiersze czytam po swojemu
Prowadzenie: Kordian Michalak

 

Renata Blicharz – debiutowała wierszem W porze kwitnienia bzu na łamach „Głosu Nauczycielskiego” w 1983 r. Drukowała w wielu czasopismach, przede wszystkim wiersze, ale także opowiadania, recenzje, felietony, reportaże i wywiady. Jej teksty ukazywały się w opolskiej prasie, m.in. w „Trybunie Opolskiej”, „Tygodniku Opolskim”, „Kalendarzu Opolskim”. Jest laureatką kilkudziesięciu konkursów poetyckich i literackich. Należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu, w którym w latach 2005-2007 pełniła funkcję członka Zarządu. Autorka kilku tomików poezji.

Teresa Nietyksza – należy do grona najciekawszych twórców środowiska opolskiego. W 1960 roku zamieszkała w Opolu. W pracy zawodowej realizowała się jako edytorka. W latach 1967-1975 była zatrudniona jako korektorka w Opolskich Zakładach Graficznych im. Jana Łangowskiego, a w 1975 roku rozpoczęła pracę jako redaktor techniczny i kierownik redakcji w Wydawnictwie Instytutu Śląskiego Instytutu Naukowo-Badawczego. Prowadziła także własne wydawnictwo „Test”.  Publikowała m.in. w „Głosach znad Odry”, „Kalendarzu Opolskim”, „Kwartalniku Nauczyciela Opolskiego”, „Metaforze”. Autorka licznych wierszy i aforyzmów.