You are currently viewing Siłownia pamięci – trening umysłu dla seniorów

Siłownia pamięci – trening umysłu dla seniorów

Sprawnie działająca pamięć pozwala nam samodzielnie funkcjonować i jest strażnikiem naszej tożsamości. Regularny trening umysłu ma dla funkcjonowania poznawczego takie samo znaczenie, jak regularne ćwiczenia fizyczne dla kondycji ciała.

Siłowania Pamięci to rodzaj ćwiczeń intelektualnych dla Seniorów, przygotowanych przez specjalistów z Fundacji „Stocznia” z Warszawy, którzy w kompleksowy sposób angażują różne obszary i funkcje mózgu. Umiejętności, które będziemy ćwiczyć podczas wspólnych spotkań to m.in. logiczne myślenie, pamięć, kreatywność, koncentracja i koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Wszystkich chętnych Seniorów zapraszamy do zapisania się na zajęcia w Dziale Informacji MBP (Minorytów 4, II piętro). Można także zapisać się mailowo wysyłając maila na adres czytelnia@mbp.opole.pl w temacie wpisując „Siłownia Pamięci” i podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego oraz telefonicznie pod numerem 77 454 80 30 wew. 302

Spotkania odbędą się w dniach: 21.10, 28.10 i 6.11. o godz. 12:00 na III piętrze MBP.

ILOŚĆ  MIEJSC JEST OGRANICZONA! Aby wziąć udział w zajęciach, należy uprzednio wpisać się na listę uczestników. Zapisy prowadzimy do 19 października 2020 r.

UWAGA!

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez podczas wydarzenia będzie obowiązywał reżim sanitarny. Uczestnicy będą mieli obowiązek zakrycia ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywania dystansu oraz wypełnienia ankiety dot. stanu zdrowia.

Zapraszamy!