You are currently viewing Konkurs na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”

Konkurs na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”

19 lutego 2024 roku wystartowała pierwsza, debiutancka odsłona plebiscytu czytelników na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”. Celem akcji jest uhonorowanie bibliotek – bijących serc literatury w wielu miejscowościach w kraju. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest serwis Granice.pl. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu została zgłoszona jako jedna z wielu bibliotek miejskich w całej Polsce.

Jak głosować?

 

  • Każdy czytelnik może zagłosować tylko na jedną bibliotekę dziennie.
  • Głosować można codziennie od 26 lutego do 21 czerwca 2024.
  • Aby oddać głos, należy wpisać miasto, w którym znajduje się wybrana biblioteka, a następnie kliknąć przycisk „Głosuję” obok nazwy wybranej biblioteki.
  • Adres strony do głosowania: granice.pl/biblioteki

Nagrody

Biblioteka, która otrzyma największą liczbę głosów, zostanie wyróżniona tytułem „Najlepsza biblioteka w Polsce” oraz zdobędzie nagrody ufundowane przez serwis Granice.pl i jego partnerów – pakiet kilkudziesięciu nowości wydawniczych książek, z których skorzystać będzie mogła cała społeczność czytelników biblioteki. W czasie głosowania chcemy również prezentować biblioteki szczególnie aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności, tak, by nasz plebiscyt stał się źródłem inspiracji i wymiany doświadczeń dla bibliotekarzy z całej Polski.

Plebiscyt „Najlepsza biblioteka w Polsce” ma nie tylko przyczynić się do wyróżnienia bibliotek najbardziej docenianych przez czytelników, ale też stać się prawdziwą inspiracją i forum wymiany doświadczeń dla bibliotekarzy z naszego kraju – informują na stronie plebiscytu redaktorzy serwisu Granice.pl.

Zachęcamy do codziennego oddawania głosów na MBP w Opolu.