You are currently viewing Otwarcie MBP 7 maja

Otwarcie MBP 7 maja

Informujemy, że Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu (ul. Minorytów 4) wznawia swoją działalność z dniem 7 maja 2020 roku. Godziny otwarcia Budynku Głównego MBP są następujące do odwołania:

  • poniedziałek, środa, piątek: 12:00 – 19:00
  • wtorek, czwartek: 9:00 – 16:00
  • sobota: nieczynne

Informacje dotyczące funkcjonowania pozostałych placówek MBP (Filie i Oddział Dziecięco-Młodzieżowy)  zostaną podane w terminie późniejszym.

W Budynku Głównym MBP możliwe będzie jedynie zwracanie i wypożyczenie zamówionych zbiorów. Brak wolnego dostępu do zbiorów. Pozostałe pomieszczenia, w tym czytelnie prasy, pracownie komputerowe, sala konferencyjna, galerie oraz pomieszczenia administracyjne pozostają zamknięte do odwołania. Również zajęcia edukacyjne i działania kulturalno-oświatowe zostają zawieszone do odwołania.

W bibliotece zostanie utworzona oddzielnie strefa zwrotu księgozbioru (strefa brudna) i strefa wypożyczeń (strefa czysta). Zwracane książki zostaną poddane czternastodniowej kwarantannie. Przez ten okres książki będą niedostępne. W strefie wypożyczeń (czystej) jedynie pracownicy biblioteki będą mogli udostępniać zbiory.

Zaleca się, aby czytelnicy składali zamówienia mailowo, telefonicznie bądź po zalogowaniu się do katalogu a wszelkie zaległości finansowe wobec biblioteki były regulowane bezgotówkowo. Do odwołania także nie przyjmowane będą dary od czytelników.

Na terenie biblioteki użytkownicy obowiązkowo powinni nosić maseczki ochronne (ewentualnie odzież zasłaniającą nos i usta). Na terenie bibliotek wyznaczone będą stanowiska umożliwiające dezynfekcję rąk. Na ternie Budynku Głównego będzie mogło przebywać 10 osób, w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie.

O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej www.mbp.opole.pl oraz w mediach społecznościowych.


Miejska Biblioteka Publiczna

zaprasza

od 7 maja 2020 

 

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK                  12:00 – 19:00

WTOREK                            9:00 – 16:00

ŚRODA                               12:00 – 19:00

CZWARTEK                        9:00 – 16:00

PIĄTEK                              12:00 – 19:00

SOBOTA                              NIECZYNNE