You are currently viewing MBP nagrodzona w konkursie „Opolska Marka” 2018

MBP nagrodzona w konkursie „Opolska Marka” 2018

Fot. Łukasz Józwenko/UMWO

 

Ideą konkursu „Opolska Marka” jest prezentacja najlepszych produktów, usług, innowacji oraz firm w województwie opolskim. Na szesnastą edycję Opolskiej Marki wpłynęła rekordowa liczba 63 zgłoszeń w kategoriach: usługa, przedsiębiorstwo promujące region, produkt roku, CSR-przedsiębiorstwo dla regionu i produkt spożywczy.

Kandydatów do tytułu Opolskiej Marki zgłaszały instytucje ze środowiska biznesu i z nim współpracujące z województwa opolskiego. To m.in. Opolska Loża BCC, Opolska Izba Gospodarcza, Izba Rzemieślnicza, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Wśród nagrodzonych w kategorii usługa roku znalazła się – obok firmy Netconcept, Royal School, Nowej Itaki – Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Dyrektor tej instytucji cieszy się z nagrody. Zauważa, że biblioteka, to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale centrum życia kulturalnego. Przy ulicy Minorytów odbywają się liczne koncerty, spotkania z pisarzami i politykami, warsztaty artystyczne czy konkursy. – Zarażamy książkami. Jednym ze sposobów są organizowane wieczory autorskie. Przyjeżdżają do nas czołowi pisarze. Nowoczesne wnętrza, strefy dla rodzin i dzieci sprawiły, że przychodzą do nas całe rodziny. Już nikogo nie dziwi dziecko leżące na dywanie, czytające czy oglądające książki. Dużym atutem jest atrakcyjne położenie biblioteki, sam budynek jest piękny. Otwartość, wygoda, atrakcyjność, autentyzm i nowoczesność. U nas jest energia, której wszyscy szukają – mówi dyrektor biblioteki Elżbieta Kampa.