Filia nr 21

ul. B. Wyszomirskiego 7
45-776 Opole

tel. 512 270 763

e-mail: filia21@mbp.opole.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek
15:00 – 20:00

wtorek
11:00 – 16:00

środa
16:00 – 20:00

czwartek
nieczynne

piątek
nieczynne

sobota
nieczynne

Placówka mieści się przy ulicy Bogumiła Wyszomirskiego 7, w dzielnicy Wójtowa Wieś, naprzeciwko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 28 i Przedszkole nr 36. W pobliżu znajduje się restauracja Salomon i przystanek autobusowy dla linii 15 i 25.

Biblioteka posiada literaturę zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Powstała w grudniu 1986 roku.

Księgozbiór biblioteki skierowany jest do osób w każdym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Bogatą kolekcję stanowi literatura dziecięca. Uczniowie szkół podstawowych i średnich zawsze znajdą potrzebną lekturę, biblioteka posiada ich bogaty wybór. Dla dorosłych mamy literaturę piękną i popularnonaukową. Na miejscu można skorzystać ze słowników, encyklopedii, albumów, atlasów i przewodników. Dostępne są czasopisma dla dzieci i dorosłych.

Wypożyczamy zbiory na zewnątrz, udostępniamy do korzystania na miejscu. Każdy czytelnik może przedłużyć wypożyczoną książkę telefonicznie lub na miejscu. Chętnie doradzimy lub pomożemy znaleźć poszukiwany egzemplarz.

Biblioteka posiada czytelnię komputerową z trzema komputerami i bezpłatnym dostępem do Internetu.

Nasza czytelnia jest miejscem obleganym przez dzieci z pobliskiej szkoły. Mogą w niej odrobić zadanie domowe, często korzystając z pomocy bibliotekarza, poczytać, porysować. Po obowiązkach czas na przyjemności, a  te gwarantują zgromadzone w bibliotece gry planszowe, krzyżówki, quizy. Jest też kącik dla najmłodszych.

Od lat biblioteka promuje akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytają wszyscy: rodzice, dziadkowie, dzieci, bibliotekarz, czasem zaproszony gość. Regularnie organizowane są lekcje biblioteczne, wycieczki, warsztaty, a także spotkania z okazji świąt. Dorośli mogą spędzić miło czas przy kawie i podyskutować na ciekawe tematy.

Filia nr 21 - Wydarzenia

  • W najbliższym czasie nie odbywają się tutaj żadne wydarzenia