Adres:
Minorytów, 4
45-017 Opole
opolskie

I i II piętro

tel.: 77 454 80 30, wew. 200, 300
tel.: 77 454 80 32, wew. 200, 300
tel.: 77 453 05 02, wew. 200, 300
tel.: 77 453 05 03, wew. 200, 300

e-mail: wypcentralna (at) mbp.opole.pl

Profil FB

poniedziałek
12:00 – 19:30

wtorek
09:00 – 16:00

środa
09:00 – 19:30

czwartek
09:00 – 16:00

piątek
09:00 – 19:30

sobota
09:00 – 15:00

Lokalizacja:

Wczytuję mapę...

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Nasz dział tworzy ośmioro bibliotekarzy z pasją, zawsze chętnych do pomocy w poszukiwaniu interesujących książek i służących radą mniej lub bardziej zagubionym w bibliotecznym labiryncie. Aby wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku, czuwa nad nami kierownik naszego działu.

Księgozbiór liczy ponad 57 tysięcy książek w wolnym dostępie do półek – to znaczy, że wszystkie Czytelniczki i wszyscy Czytelnicy mają bezpośredni kontakt z naszymi zbiorami i mogą samodzielnie poszukiwać interesujących pozycji. Zbiory rozlokowane są na pierwszym i drugim piętrze biblioteki.

Co można u nas znaleźć?

Na pierwszym piętrze znaleźć można:

— literaturę beletrystyczną z różnych zakątków świata (w tym również polską),— literaturę w językach obcych – angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim,— utwory dramatyczne, poezje, literaturę publicystyczną  i epistolarną— księgozbiór regionalny

Do dyspozycji naszych Czytelniczek i Czytelników jest również czytelnia czasopism, w której znaleźć można:

— dzienniki lokalne i ogólnopolskie— tygodniki społeczno-polityczne— pisma popularnonaukowe, literackie, kobiece— tygodniki w języku angielskim, niemieckim i francuskim

Drugie piętro zajmuje literatura popularnonaukowa. Znajdują się tutaj:

— biografie literackie— opracowania do twórczości pisarzy— książki z programu Ameryka w Twojej Biblioteceoraz wiele innych książek z różnych dziedzin wiedzy.

Nasz księgozbiór nie ogranicza się tylko do tych dwóch pięter – zbiory znajdują się również w magazynie.

W czym możemy Ci pomóc?

W naszym dziale można:

— zapisać się do biblioteki— dowiedzieć się o zasadach korzystania z naszych zbiorów— uzyskać pomoc w poszukiwaniach interesujących książek— dokonać prolongaty, czyli przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek – również telefonicznie i mailowo!

Oferujemy również tematyczne zestawienia bibliograficzne, z którymi zapoznać się można tradycyjnie w wersji papierowej – na miejscu, bądź na pośrednictwem Internetu. 

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

— wrzutnia – samoobsługowy punkt zwrotów  (parter)— cztery stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu on-line w systemie SOWA (I piętro)— selfcheck – czyli samoobsługowy punkt wypożyczeń (I piętro)

Jak możesz u nas spędzić czas?

Nasz dział – wbrew pozorom – to nie tylko wypożyczalnia książek.

— na obu piętrach naszej wypożyczalni znajdują się stoliki do pracy indywidualnej, przy których można poczytać, pouczyć się, a dysponując laptopem skorzystać  z wi-fi— to u nas można obejrzeć różne wystawki tematyczne promujące literaturę— raz w miesiącu (w każdą ostatnią środę miesiąca) odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki— w każdą drugą środę miesiąca zapraszamy na spotkania Fantastycznego Klubu Dyskusyjnego, na których można porozmawiać o literaturze fantastycznej

 

Zapraszamy do korzystania z wszelkich dobrodziejstw, jakie oferujemy! U nas nie można się nudzić!

Wydarzenia archiwalne

Sprawdź, co się wydarzyło
1