Żywa Biblioteka w Opolu

Żywa Biblioteka w Opolu

27 czerwca 2019 (czwartek) / godz. 15:00
Przestrzenie MBP, ul. Minorytów 4

Z nieskrywaną radością zapraszamy na kolejną Żywą Bibliotekę w Opolu!

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Tęczowe Opole w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości. Partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Żywa Biblioteka to przestrzeń na dialog z przedstawicielami i przedstawicielkami grup stereotypizowanych, doświadczających dyskryminacji.

Jakie to tytuły?
Część Żywych Książek, z którymi będzie można porozmawiać to:
Były Więzień,
Gej,
Turek,
Osoba Transpłciowa,
Mama Osoby Niebinarnej.
Katalog będzie na bieżąco aktualizowany.

Żywa Biblioteka to jedyna taka inicjatywa, która pozwala na szczerą rozmowę w bezpiecznej atmosferze i zadanie pytań, które nurtują, a które trudno czasem zadać wprost.

Celem jest poznanie historii drugiego człowieka – ta historia może zupełnie odbiegać od tego, co mamy w głowie, czego nauczyliśmy się w ciągu życia na temat poszczególnych grup. Oceniać przychodzi nam czasem bardzo łatwo, a jak mówi powiedzenie
„Nie oceniaj Książki po okładce”.

W duchu tej myśli Żywa Biblioteka to doskonała okazja, żeby zastanowić się nad własnymi przekonaniami, zmniejszyć bariery między ludźmi i sprawić, by to, jak pięknie się różnimy stało się wartością i jednocześnie wyeksponowało podobieństwa między nami.
Odważ się zakwestionować utarte schematy, daj sobie szansę na prawdziwe poznanie drugiego człowieka.

Więcej o inicjatywie tutaj:

Wydarzenie finansowego z grantu Fundacja Batorego.