„Żyj kolorowo” – wernisaż wystawy grupy malarskiej działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Opola

17/08/2022, godz. 18:00 - 31/08/2022

Biblioteka Główna - Fotogaleria

Wystawa

17 sierpnia 2022 (środa) | 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31.08.2022

Grupa malarska powstała przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Opolu w 2018 roku z inicjatywy prezes Haliny Łubniewskiej i Jana Gruszki. Dziesięcioosobowa grupa rozpoczęła naukę malowania niemalże od podstaw. Z uwagi na trudne warunki przeniesiono się do siedziby Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu i tam, od września 2021 roku, w każdy piątek, odbywają się zajęcia. Sekcja nosi nazwę „Żyj kolorowo”, a opiekuje się nią Towarzystwo Przyjaciół Opola.

Od początku istnienia grupy zorganizowano kilka wystaw, m.in. w takich miejscach jak: Ratusz w Opolu, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Urząd Marszałkowski w Opolu, Dworzec Główny PKP w Opolu, siedziba Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu, Narodowy Bank Polski – Oddział Okręgowy w Opolu.

W skład grupy wchodzą: Wiesława Agłuszewicz, Bronisława Bronowicka, Irena Feliszek, Jan Gruszka (prowadzący), Jagoda Izberg, Maria Konowalczuk, Andrzej Malanowski, Wiesława Nosek, Krystyna Soppa, Wiesława Szaran, Elżbieta Szyda, Agnieszka Zadworna.