Zimowla – spotkanie z Dominiką Słowik

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
17 lutego 2020 / godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Po znakomicie przyjętym debiucie Atlas: Doppelganger, Dominika Słowik wraca z nową powieścią Zimowla. Autorka w swojej drugiej książce zabiera czytelników do miasteczka w Dolinie Zmornickiej, gdzie dochodzi do serii niewyjaśnionych zjawisk. W Zimowli zacierają się granice między możliwym, a niemożliwym. Ten thriller z elementami opowieści grozy daje bardzo ciekawy obraz historii najnowszej – lat 80. i 90. Polska jest tutaj krainą cudów i oczekiwania na cuda, myślenie magiczne okazuje się zasadą istnienia całego kraju. To opowieść o przeszłości, o poszukiwaniu śladów i początków, ale też o tym, że nasz los i nasza świadomość zaczynają się pośród tajemnic, lęków, marzeń i oczekiwań naszych rodziców.

Dominika Słowik – ukończyła filologię hiszpańską, przez pewien czas mieszkała w Hiszpanii i we Włoszech. Kiedy nie podróżuje, ma wyrzuty sumienia. Była wolontariuszką w Gwatemali, współorganizatorką festiwalu teatralnego i szatniarką. Nie gotuje, nie cierpi sportu, uważa, że jest patologicznie leniwa. Za swój debiut Atlas: Doppelganger (2015) otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. We wrześniu ukazała się jej druga książka Zimowla (2019), za którą otrzymała Paszport Polityki w kategorii literatura. Laureatka stypendium „Młoda Polska” i Stypendium Twórczego Miasta Kraków. Urodzona w Jaworznie, mieszka w Krakowie.