Zbuntowane i rozstrzelane miasto. 65 lat od Poznańskiego Czerwca

24/06/2021, godz. 17:00

Zbuntowane i rozstrzelane miasto. 65 lat od Poznańskiego Czerwca
Zbuntowane i rozstrzelane miasto. 65 lat od Poznańskiego Czerwca – spotkanie z uczestnikami „Poznańskiego Czerwca”
24 czerwca 2021 | 17:00 | sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4
W spotkaniu uczestniczyć będą:
Jerzy Majchrzak – prezes Stowarzyszenia Poznański Czerwiec’56, w dniu 28 czerwca 1956 roku postrzelony w nogę w trakcie walk ulicznych. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Ojciec Piotra Majchrzaka, najmłodszej ofiary Stanu Wojennego w Poznaniu, mąż śp. Teresy Majchrzak, działaczki Solidarności Walczącej.
Marek Macutkiewicz – prezes Wielkopolskiego Związku Sybiraków. Urodzony na Wileńszczyźnie, Poznaniak z wyboru. Po ponad 11 letniej zsyłce w grudniu 1955 roku powrócił z rodziną do Polski. Pół roku później brał już udział w rozbijaniu więzienia i aresztu przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu, w trakcie wydarzeń mających miejsce 28 czerwca 1956 roku.
Współorganizacja:
Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Opolski
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
Spotkanie odbędzie się w warunkach reżimu sanitarnego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby chcące mieć gwarancję możliwości udziału prosimy o wcześniejszy kontakt z delegaturą IPN w Opolu (tel. 77 406 83 20).