Wystawa twórczości Agnieszki Chojnowskiej

wernisaż: 17.05.2022 godz. 17:00
Filia nr 17, ul. Skautów Op.10

wystawę można oglądać do 4.06.2022

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”

Albert Einstein

Nazywam się Agnieszka Chojnowska i jestem żywym przykładem na to, że „życie zaczyna się po czterdziestce”.

Tak. To jest właśnie ten czas, kiedy można swobodnie, bez żadnych ograniczeń spełniać swoje marzenia. I to jest też czas, kiedy już jestem gotowa na to, żeby moja twórczość wyszła z cienia. Z cienia zakamarków ciemnych pomieszczeń, w których widzami mogłyby być co najwyżej długonogie pająki. Ale też z cienia ludzkiego ograniczenia, które sprawia, że człowiek chce zachować swoją sztukę tylko dla siebie. Dlatego jestem tutaj.

Jestem częścią tego, co tworzę. A tworzę obrazy, rzeźby, jestem częścią pisanego przeze mnie słowa. Można znaleźć mnie w „Alfabecie opolskich artystów” na stronie Galerii sztuki Współczesnej.

Prywatnie uczę się w Warszawskiej Szkole Astrologii i z tym, oprócz szeroko pojętej sztuki, wiążę swoją przyszłość. Na co dzień czas organizują mi cztery aktywne psy, a pierwszym krytykiem mojej twórczości jest mój cierpliwy mąż.

A dziś chcę Wam dać od siebie coś barwnego. Coś, nad czym można przystanąć, zastanowić się, może popaść w zadumę. Coś specjalnie dla duszy, która pobudzi wyobraźnię, w obecnych czasach tak często tłamszoną przez dosłowność. A może tym samym uda mi się zaprosić do dyskusji? Tej dyskusji wewnętrznej, ale też tej dosłownej, ponieważ każdy sztukę odbiera inaczej, poprzez pryzmat swoich doświadczeń i swojego prywatnego, jedynego w swoim rodzaju postrzegania.

Dlatego zapraszam do chwili zadumy nad kolorem, fakturą i przekazem, który dla każdego może być całkowicie inny. Zapraszam do podzielenia się emocjami jakiekolwiek by nie były. Bo przy odbiorze sztuki każde są właściwe.

Zapraszam również do odwiedzenia mojej wirtualnej galerii:

www.achojnowska.pl