Wystawa „Światło Cień” Olgi Shylenko

Wystawa „Światło Cień” Olgi Shylenko

Wernisaż: 16 lutego 2016, godz. 18:00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 6 marca 2016 roku.

Olga Shylenko – dyplom licencjacki w Kijowie w Państwowym Instytucie Sztuki Dekoracyjnej, Stosowanej i Wzornictwa (2013). W 2015 roku obroniła dyplom magisterski Instytutu Sztuki (Opole). W latach 2014-2015 stypendystka programu ERASMUS+ (Carrara, Włochy). Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2015 roku. Od 2014 roku współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu.

„Światło Cień” jest pierwszą samodzielną wystawą artystki. Powstała przez pasje do sztuki ludowej i dzieł manualnych. Na wystawie prezentowany jest cykl wielowarstwowych lub pojedynczych wycinanek. Dla lepszego odbioru prace podświetlone lampami. Rzucają one cienie, prześwitują, nakładają się jedna na drugą, dodaje to tajemniczości i tworzy niesamowity klimat. Prace mają różne wymiary, z czego największa – 2,5 x 0,8 metra. Monotonia, jednolitość obrazów tworzą jedną kompozycję i łączą ją w spójną całość.