Wystawa powarsztatowa Mów po polsku 2!

03/07/2017, godz. 00:00 - 14/07/2017

Biblioteka Główna - Hol

Wystawa powarsztatowa Mów po polsku 2!

Wystawa powarsztatowa Mów po polsku 2 – kreatywne pisanie z Loesje

3-14 lipca 2017

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Zapraszamy na wystawę będącą efektem zrealizowanych w czerwcu w MBP warsztatów kreatywnego pisania z Loesje. Warsztaty rozbudziły w opolanach twórcze myślenie, dzięki czemu powstało wiele inspirujących tekstów, z którymi będzie można zapoznać się na wystawie. Słowne skojarzenia, zaskakujące konteksty, niekonwencjonalne hasła, myśli trafiające w samo sedno – do tej pory spotykane na charakterystycznych biało-czarnych plakatach z dopiskiem „Loesje”, teraz w Opolu i stworzone przez opolan!

Loesje, czyli po polsku Lusia, to imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na charakterystycznych czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. To również międzynarodowa sieć organizacji, działających w różnych krajach na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Organizuje warsztaty kreatywnego pisania oraz akcje w przestrzeni miejskiej zapraszające do refleksji i twórczego działania.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Patroni medialni:

– TVP3 Opole